Problemy

Małe usta

Usta to element, który bardzo wpływa na całościowy wygląd twarzy. Dla wielu kobiet, ale i mężczyzn ma pierwszoplanowe znaczenie. U większości osób wraz z wiekiem wargi zwężają się, tracą świeży wygląd, wiotczeją, a kąciki ust opadają. Poza tym małe i asymetryczne usta często są postrzegane jako nieatrakcyjne, co może negatywnie wpływać na psychikę. Dlatego też wiele kobiet i mężczyzn pragnie nadać swoim ustom pełniejszy i zdrowszy wygląd.
Dowiedz się więcej

Lwia zmarszczka

Zmarszczki lub zmarszczka między brwiami to bardzo popularny kłopot, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Lwia zmarszczka, czyli charakterystyczna pionowa bruzda między brwiami nadaje twarzy zdenerwowany wygląd i z czasem się utrwala, powodując ubytek w tkance.
Dowiedz się więcej

Zmarszczki

Zmarszczki to nieunikniony efekt naturalnego starzenia się skóry, a dodatkowo odzwierciedlenie wszystkiego, co stało się i dalej dzieje w naszym życiu. To dzięki mimice jesteśmy w stanie wyrażać emocje i wysyłać niewerbalne komunikaty do otoczenia. Praca mięśni powoduje utrwalanie się załamań na skórze, lecz nie tylko ona ma wpływ na ich powstawanie. Jaki jest mechanizm powstawania zmarszczek i jak im zapobiec?
Dowiedz się więcej

Tłusta skóra twarzy

Borykasz się ze stałym przetłuszczaniem swojej cery? Towarzyszą jej rozszerzone pory, a nawet zaskórniki? Jeśli tak, to bez wątpienia jesteś posiadaczem cery tłustej lub mieszanej. Nie jest to łatwa do okiełznania skóra, ale prawidłowa profilaktyka jest w stanie utrzymać ją w akceptowalnej kondycji.

Dowiedz się więcej

Suche usta

Spierzchnięte usta mogą towarzyszyć nam o każdej porze roku. Objawiają się pieczeniem, łuszczeniem, a czasem nawet krwawieniem skóry ust. Czynniki wpływające na wysuszenie warg mogą być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Poznaj szczegóły i dowiedz się, jak efektywnie zregenerować suche usta.
Dowiedz się więcej

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Te ciemne plamy to nic innego, jak prześwitujące przez skórę naczynia krwionośne lub skutek nagromadzenia melaniny w tym miejscu. Mogą też być objawem niektórych schorzeń lub po prostu elementem naszej anatomii.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje dziś wiele zabiegów, które pomagają rozjaśnić skórę wokół oczu.
Dowiedz się więcej

Odwodniona skóra

Odwodniona skóra to taka, która jest pozbawiona odpowiedniej ilości wody w naskórku. Nie należy mylić tego pojęcia ze skórą suchą, czyli określonym typem cery. Aby skutecznie pozbyć się problemu odwodnionej skóry, trzeba przede wszystkim poznać jego przyczynę.
Dowiedz się więcej

Niedoskonałości na twarzy

Niedoskonałości na twarzy to problem, który dotyka zarówno osób nastoletnich, jak i dorosłych. Pojawienie się zmian skórnych w postaci m.in. zaskórników, stanów zapalnych czy przebarwień, może być spowodowane nie tylko zaburzeniami hormonalnymi, ale także szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Z niedoskonałościami cery można skutecznie walczyć, jednak należy robić to kompleksowo – zarówno od środka, jak i od zewnątrz, stosując odpowiednią pielęgnację.
Dowiedz się więcej

Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia to jeden z wielu problemów estetycznych, które mogą się pojawić u osób w każdym wieku. Mogą mieć wpływ na psychikę i samopoczucie osoby, której dotyczą. Usuwanie przebarwień to długi proces, natomiast jest ono w pełni możliwe. Zależy od zaangażowania danej osoby i jej zdyscyplinowania w kwestii pielęgnacji skóry. Z pomocą przychodzi również medycyna estetyczna, która oferuje nam przyspieszenie procesu redukcji przebarwień.
Dowiedz się więcej

Zwiotczała skóra twarzy

Przemijające lata i grawitacja nie oszczędzają naszej skóry. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni po 35. roku żucia mogą u siebie zauważyć skutki obu tych czynników w postaci utraty jędrności skóry czy też opadającego owalu twarzy. Skóra staje się wiotka, zaczyna jej brakować sprężystości i jędrności, pojawiają się głębokie bruzdy, zmarszczki, zmienia się kształt linii żuchwy, na którym zalega nadmiar skóry. Mając na uwadze, że samo stosowanie kremów w pewnym wieku nie jest już po prostu wystarczające, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i skorzystać z zabiegów poprawiających jędrność skóry i przywracających owal twarzy.

Dowiedz się więcej

Zaskórniki na twarzy

Zaskórniki, inaczej nazywane także wągrami, to nieestetyczne zmiany skórne w postaci drobnych, jasnych lub czarnych kropeczek, które pojawiają się najczęściej w okolicy nosa, brody oraz czoła. Mogą pojawić się na skórze twarzy niezależnie od wieku czy rodzaju cery, a ich obecność nierzadko ma negatywny wpływ na samopoczucie. Walka z zaskórnikami bywa ciężka i czasochłonna, jednak podejmując odpowiednie działania, można osiągnąć zadowalające efekty.
Dowiedz się więcej

Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe są to nieestetyczne wgłębienia na skórze, które mogą wpływać na obniżenie samooceny. Pogarszają stan psychiczny i często negatywnie wpływają na kontakty z innymi. Bardzo często borykają się z nimi osoby młode podczas okresu dojrzewania, jednak coraz częściej jest to problem również dorosłych. Leczenie blizn już na wczesnym etapie jest niezwykle ważne – jest wtedy skuteczniejsze.
Dowiedz się więcej

Wypadające włosy

Z powodu utraty włosów cierpi obecnie wiele osób. Przyczyn ich wypadania jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Kluczowe jest właściwe zdiagnozowanie problemu i podjęcie odpowiednich działań. Nadmierne wypadanie włosów często jest skutkiem poważnych chorób wewnętrznych lub niedoborów, dlatego nie należy go bagatelizować. Może ono prowadzić do stopniowego przerzedzania włosów lub całkowitego wyłysienia.
Dowiedz się więcej
ul. Emilii Plater 47
00-118 Warszawa Śródmieście
© 2022 Twoja kosmetolog. Wszelkie prawa zastrzeżone