Usuwanie zmarszczek Warszawa

Biologiczna autoregeneracja zmarszczek

Redukcja zmarszczek to jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Wielu ludzi pragnie zmniejszyć ich widoczność, poprawić wygląd swojej skóry. Zmarszczki są często uważane za nieatrakcyjne lub niepożądane, dlatego ludzie często szukają sposobów, aby zatrzymać powstawanie zmarszczek.

Likwidacja zmarszczek mimicznych podniesie samoocenę każdej osoby, której marzeniem jest utrzymanie zdrowego, młodego wyglądu oraz elastyczności skóry.

Medycyna estetyczna oferuje nam wiele metod ich redukcji. Jedną z nich jest biologiczna autoregeneracja, która pozwala na spłycenie zmarszczek.
Umów się na konsultację
Usuwanie zmarszczek Warszawa
Umów się na konsultację

Co to jest biologiczna autoregeneracja zmarszczek?

Specjalnością kliniki Twoja Kosmetolog jest medycyna regeneracyjna oraz przeciwstarzeniowa. Oferujemy zabieg biologicznej autoregeneracji zmarszczek. To metoda spłycania zmarszczek, która opiera się na praktyce wykorzystywanej na Dalekim Wschodzie. Zabieg polega na odpowiednim mikronakłuwaniu skóry oraz manipulacji pojedynczą igłą przy użyciu preparatów marki EstGen. Metoda ta pobudza skórę do silnej przebudowy, dzięki czemu buduje ona sama swój naturalny wypełniacz z tkanki łącznej, co powoduje zredukowanie zmarszczek i zagęszczenie skóry. Białka użyte do zabiegu pozwalają prowadzić terapię w sposób kontrolowany, usprawniając procesy tkankowe.
Skontaktuj się i dowiedz się więcej o zabiegu
Umów się na konsultację
Czas zabiegu
20 - 45 min
Znieczulenie
NIE
Liczba zabiegów
3 - 6
Odstępy
3 - 4 tygodnie
Obszar
Twarz
Czas zabiegu
20 - 45 min
Znieczulenie
NIE
Liczba zabiegów
3 - 6
Odstępy
3 - 4 tygodnie
Obszar
Twarz

Jakie są sposoby redukcji zmarszczek?

Istnieje wiele sposobów na wygładzenie zmarszczek, ale niektóre z nich są bardziej skuteczne niż inne. 
Retinol w pielęgnacji domowej: jest to forma witaminy A – królowej anti-aging, która ma silne działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe. Pomaga zwiększyć produkcję kolagenu i poprawić elastyczność skóry. Warto się nim wspomagać niezależnie od tego, czy oprócz tego stosujemy zabiegi.
Mezoterapia igłowa: jest to zabieg medycyny estetycznej, w którym do skóry wprowadza się specjalne preparaty m.in. na bazie kwasu hialuronowego, poza tym witaminy i minerały, w celu poprawy nawilżenia i elastyczności skóry.
Dermapen: to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala, za pomocą serii mikronakłuć, opóźnić proces starzenia się skóry. Nie tylko zmniejsza widoczność zmarszczek, ale też realnie ujędrnia i rozjaśnia skórę.
Zabiegi laserowe: są to zabiegi, w których wykorzystuje się laser do usuwania warstw naskórka i stymulacji produkcji kolagenu, co może pomóc zmniejszyć widoczność zmarszczek.
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – polega na aplikacji usieciowanego kwasu hialuronowego, który daje natychmiastowy efekt wypełnienia, a tym samym redukcji zmarszczek.
Botoks: toksyną botulinową ostrzykuje się w mięśnie twarzy w celu zmniejszenia ich napięcia i redukcji zmarszczek mimicznych.
Zabieg biologicznej autoregeneracji zmarszczek, opiera się na technikach wykorzystywanych na Dalekim Wschodzie. Polega na delikatnym nakłuwaniu skóry i manipulowaniu pojedynczą igłą, przy użyciu specjalistycznych preparatów firmy EstGen. Ta metoda stymuluje skórę do silnego odnowienia, co powoduje naturalne wypełnienie zmarszczek i zagęszczenie skóry. Białka użyte w zabiegu pozwalają na kontrolowane prowadzenie terapii i usprawnienie procesów tkankowych.
Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej: w niektórych przypadkach zmarszczki mogą być usuwane chirurgicznie, na przykład poprzez lifting twarzy lub inne zabiegi chirurgiczne.
Zmiany w stylu życia: unikanie palenia tytoniu, ochrona skóry przed słońcem i zachowanie odpowiedniego nawilżenia skóry mogą pomóc zapobiegać powstawaniu nowych zmarszczek lub spowalniać proces starzenia się skóry.
Umów się na konsultację

Jakie wyróżniamy typy zmarszczek?
Przyczyny ich powstawania

Zmarszczki to pionowe, poziome lub skośne linie na skórze, które mogą być widoczne zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała. Istnieje wiele rodzajów zmarszczek, a przyczyn ich powstawania jest także niemało.
Powstają pod wpływem wielokrotnych skurczów mięśni twarzy (nawet 15 tys. razy w ciągu dnia), które są związane z mimiką. Zwykle pojawiają się jako pierwsze, między 20. a 30. rokiem życia. Początkowo mają charakter dynamiczny, jednak z czasem utrwalają się i stają się zmarszczkami statycznymi, tj. takimi, które nie znikają w momencie zmiany mimiki. Zwykle zmarszczki mimiczne są zlokalizowane na czole (linie na czole, lwia zmarszczka), wokół oczu (kurze łapki) i nad ustami (zmarszczki palacza).
Powstają wraz z upływem czasu, około 40.-45. roku życia, gdy skóra traci swoją podporę i poddaje się grawitacji. Proces ten prowadzi do opadania tkanek – w ten sposób powstają i utrwalają się głębokie bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki na policzkach czy linie marionetki.
Powstają głównie w okresie letnim, ze względu na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Często mają postać siateczki drobnych linii, ponadto współwystępują z przebarwieniami.

Warto pamiętać, że promieniowanie UVA uszkadza struktury kolagenu oraz prowadzi do ścieńczenia i przesuszenia skóry. Dlatego priorytetem jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej oraz regularne nawilżenie i odżywianie naskórka.
Powstają pod wpływem odgniatania się skóry twarzy podczas snu. W zależności od tego, w jakiej pozycji śpimy, mogą pojawiać się one niesymetrycznie. U młodych osób zmarszczki te wygładzają się podczas dnia, natomiast wraz z wiekiem i utratą jędrności skóry zmarszczki się utrwalają, powodując trwałe ubytki w skórze. Warto więc zadbać o odpowiednie nawyki związane ze spaniem, m.in. sposób w jaki śpimy (starać się spać na plecach) czy zainwestować w odpowiednią poduszkę, która dopasuje się do naszej twarzy, nie powodując odgnieceń.
Ich powstawanie związane jest z zanikiem tkanek (atrofią) pod wpływem nagłego spadku poziomu estrogenów w okresie okołomenopauzalnym. Zmniejsza się aktywność fibroblastów, produkowanych jest coraz mniej włókien kolagenowych, elastycznych, kwasu hialuronowego, przez co skóra staje się ścieńczała, traci swoją rozciągliwość i elastyczność. Dodatkowy zanik podściółki tłuszczowej powoduje zapadnięcie policzków, a w konsekwencji powstanie "chomików" czy atrofii ust.
Zabieg wskazany jest w przypadku każdego rodzaju zmarszczek – jest odpowiedni zarówno na pierwsze oznaki starzenia, jak i na głębokie bruzdy czy zmarszczki mimiczne. Wyznajemy zasadę: lepiej przeciwdziałać niż leczyć, dlatego warto rozpocząć terapię, zanim efekty starzenia się skóry mocno się utrwalą i pogłębią.
aktywne infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),
osłabienie organizmu,
choroby tarczycy (nadczynność, niedoczynność, hashimoto),
aktywne choroby autoimmunologiczne,
terapia retinoidami,
aktywna opryszczka,
ciąża, karmienie piersią,
stosowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryny,
aktywne choroby zapalne skóry,
skłonność do powstawania bliznowców,
terapia antybiotykami (do 4 tygodni po kuracji).
cukrzyca,
choroby krwi (anemia, małopłytkowość),
nowotwory, chemioterapia.
bezwzględna higiena miejsca iniekcji,
bezwzględny zakaz nakładania makijażu do 48h po zabiegu,
nie zaleca się uprawiania sportów zimowych, wystawiania skóry na długotrwały chłód,
unikanie nadmiernej aktywności fizycznej przez 3 dni po zabiegu,
bezwzględny zakaz kąpieli słonecznych do 4 tygodni po zabiegu,
bezwzględny zakaz korzystania z sauny, basenu do tygodnia po zabiegu,
nie zaleca gorących kąpieli do 48h po zabiegu,
należy trzymać miejsca zabiegowe z dala od sierści zwierząt,
nie zaleca się picia nadmiernej ilości alkoholu bezpośrednio po zabiegu,
dbanie o odpowiednie nawilżenie i regenerację skóry, stosowanie produktów zaleconych przez kosmetologa,
zakaz stosowania produktów drażniących skórę, np. retinolu, kwasów AHA, peelingów do czasu wygojenia naskórka(ok 2 tygodnie),
stosowanie kremu z filtrem 50 - reaplikacja dodatkowa w ciągu dnia.

Kwas hialuronowy w służbie piękna

Usieciowany kwas hialuronowy to syntetyczna forma kwasu hialuronowego, która została zmodyfikowana chemicznie, aby mieć większą trwałość i lepsze właściwości nawilżające. Jest on w stanie skutecznie zredukować głębokie zmarszczki, wypełnić bruzdy nosowo-wargowe, unieść opadające kąciki ust, a przede wszystkim przywrócić młody owal twarzy, dając efekt liftingu.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem z natychmiastowym efektem estetycznym. Jego efekty utrzymują się do roku. Natomiast zanim rozpocznie się przygodę z wypełniaczami, bardzo ważne jest, aby zbudować stabilny szkielet, na którym cała tkanka (wraz z dodatkowo obciążającym kwasem hialuronowym) będzie mogła się utrzymać. Można w tym celu skorzystać z zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych, które stworzą swego rodzaju solidny fundament.
Umów się na konsultację

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu wypełniania zmarszczek metodą autoregeneracji

Wskazania

Zabieg wskazany jest w przypadku każdego rodzaju zmarszczek – jest odpowiedni zarówno na pierwsze oznaki starzenia, jak i na głębokie bruzdy czy zmarszczki mimiczne. Wyznajemy zasadę: lepiej przeciwdziałać niż leczyć, dlatego warto rozpocząć terapię, zanim efekty starzenia się skóry mocno się utrwalą i pogłębią.

Przeciwwskazania

aktywne infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),
osłabienie organizmu,
choroby tarczycy (nadczynność, niedoczynność, hashimoto),
aktywne choroby autoimmunologiczne,
terapia retinoidami,
ciąża, karmienie piersią,
stosowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryny,
aktywne choroby zapalne skóry,
skłonność do powstawania bliznowców,
terapia antybiotykami (do 4 tygodni po kuracji).
cukrzyca,
choroby krwi (anemia, małopłytkowość),
nowotwory, chemioterapia.
Jesteśmy specjalistami z długoletnim doświadczeniem w terapiach z użyciem peelingów, a ponadto korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych. Wpływa to znacząco na skuteczność naszych terapii.

Pamiętajmy jednak, że końcowe efekty uzależnione są od wielu czynników, m.in. od wyjściowego stanu i rodzaju skóry, liczby wykonanych zabiegów, przestrzegania zaleceń pozabiegowych, stosowania terapii skojarzonych. Czynniki, które wpływają na skuteczność, to także wiek, dieta, karnacja, tryb życia. Nie bez znaczenia będzie fakt poddania skóry promieniowaniu UV, rodzaj przyjmowanych leków, czy indywidualna reakcja organizmu.

Mocne strony zabiegu

natychmiastowe efekty, które z czasem ulegają wzmocnieniu,
możliwość regularnego wykonywania zabiegów, co wpływa na zdrowie, kondycję skóry i lepsze samopoczucie,
wygodna, bezpieczna forma radzenia sobie z każdym problemem skórnym,
mało inwazyjny, szybki, przyjemny zabieg,
możliwość wykonania niektórych peelingów w okresie letnim.

Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek za pomocą biologicznej autoregeneracji?

Przed rozpoczęciem całej procedury przeprowadzana jest wnikliwa konsultacja kwalifikująca pacjenta do zabiegu. Rozmawiamy również o oczekiwaniach i efektach możliwych do osiągnięcia. Następnie nasz specjalista przygotowuje stanowisko pracy.
Osoba prowadząca odpowiednio oczyszcza i przygotowuje skórę do zabiegu. W niektórych przypadkach jest możliwość połączenia zabiegu z dedykowanym peelingiem chemicznym. Wykonywany jest on wtedy przed rozpoczęciem nakłuć.
W zależności od rodzaju i umiejscowienia zmarszczki stosujemy dwie różne techniki:

Mikropunktura

Technika polega na mikronakłuwaniu miejsca zabiegowego przy pomocy urządzenia z cienką pojedynczą igłą wykonującą ruchy pulsacyjne – 22 000 nakłuć na minutę.

Separacja zmarszczki

Technika polega na wprowadzeniu cienkiej igły wzdłuż zmarszczki na odpowiedniej głębokości i manipulacji nią w określonych kierunkach. Wytworzony w tkance "pusty tunel" wypełni się krwią, osoczem, co rozpocznie proces regeneracji i wytworzenia nowej tkanki, a w konsekwencji spłycenia zmarszczki w naturalny sposób.

Gdy istnieją odpowiednie wskazania, łączymy te dwie techniki.
Ostatni i bardzo ważny element zabiegu to nałożenie na obszar zabiegowy żelu estGen Complex – rewolucyjnego kompleksu białek aktywnych i czynników wzrostu stymulującego procesy endogenne skóry. Dzięki unikalnym zdolnościom wpływania na przebudowę tkanek, żel aktywny Complex tworzy doskonałe środowisko do gruntownej rewitalizacji skóry i przywraca jej biologiczne funkcje.

Umów się na konsultację

Techniki i preparaty wykorzystywane podczas zabiegu

technika mikropunktury,
technika separacji tkanki,
żel aktywny estGen Complex
W zależności od wybranego peelingu są to: redukcja przebarwień, rozszerzonych porów, zniwelowanie każdego rodzaju trądziku, usunięcie zaskórników, złagodzenie stanów zapalnych, intensywne nawilżenie, poprawa gęstości i napięcia skóry, redukcja zmarszczek, spłycenie blizn, uregulowanie produkcji sebum, redukcja rumienia.

Czy biologiczna autoregeneracja jest skuteczna?

Biologiczna autoregeneracja to niezastąpiona i uniwersalna metoda stosowana do redukcji zmarszczek. Wykonywana jest często i cieszy się uznaniem Pacjentów, dzięki doskonałym efektom, jakie przynosi, a także dostępności dla każdego, niezależnie od wieku czy rodzaju skóry.

Warto jednak pamiętać, że efekt końcowy uzależniony jest od wielu czynników, m.in. od wyjściowego stanu i rodzaju skóry, liczby wykonanych zabiegów, przestrzegania zaleceń pozabiegowych, stosowania terapii skojarzonych i stanu zdrowia (hormony, choroby, itd). Czynniki, które wpływają na skuteczność, to także wiek, dieta, karnacja, tryb życia. Nie bez znaczenia będzie fakt poddania skóry promieniowaniu UV, rodzaj przyjmowanych leków, czy indywidualna reakcja organizmu.

Zalecenia po zabiegu

bezwzględna higiena miejsca zabiegowego,
bezwzględny zakaz nakładania makijażu do 48h po zabiegu,
nie zaleca się uprawiania sportów zimowych, wystawiania skóry na długotrwały chłód,
unikanie nadmiernej aktywności fizycznej przez 3 dni po zabiegu,
bezwzględny zakaz kąpieli słonecznych do 4 tygodni po zabiegu,
bezwzględny zakaz korzystania z sauny, basenu do tygodnia po zabiegu,
nie zaleca gorących kąpieli do 48h po zabiegu,
należy trzymać miejsca zabiegowe z dala od sierści zwierząt,
nie zaleca się picia nadmiernej ilości alkoholu bezpośrednio po zabiegu,
dbanie o odpowiednie nawilżenie i regenerację skóry, stosowanie produktów zaleconych przez kosmetologa,
zakaz stosowania produktów drażniących skórę, np. retinolu, kwasów AHA, peelingów do czasu wygojenia naskórka(ok 2 tygodnie),
stosowanie kremu z filtrem 50 - reaplikacja dodatkowa w ciągu dnia.
Umów się na wizytę
Umów się na wizytę w gabinecie Twojej kosmetolog i pozwól nam pomóc Ci osiągnąć najlepszą wersję siebie!

Cennik

Zabieg
Cena
Usuwanie zmarszczek
od 349 zł

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsze efekty możemy zauważyć już po miesiącu od zabiegu - gdyż tyle trwa proces keratynizacji - czyli wytwarzania nowego naskórka. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów sugerujemy aby wykonać serie od 3-6 zabiegów co miesiąc.
Zabieg nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Warto jednak pamiętać aby nie depilować miejsca zabiegowego przed wizytą oraz odstawić na 3 dni przed planowaną wizytą wszelkie peelingi, kwasy czy retinol.
Podczas zabiegu jest odczuwalny lekki dyskomfort, natomiast jest on na tyle mały, że nie wymaga znieczulenia.
Definitywnie tak. Co decyduje o bezpieczeństwie zabiegu?
ODPOWIEDNIA KWALIFIKACJA DO ZABIEGU
Aby uniknąć powikłań, przede wszystkim należy odpowiednio zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Nasi specjaliści przeprowadzają przed wykonaniem każdego zabiegu wnikliwy wywiad, podczas którego wykluczane są wszelkie przeciwwskazania.
ODPOWIEDNIE WARUNKI HIGIENICZNE
W naszej klinice dbamy zarówno o Wasz komfort, jak również stosujemy się ściśle do zasad higieny. Spełniamy wszelkie sanitarne standardy.
Ceny zaczynają się już od 349 zł; uzależnione są od ilości partii poddanych zabiegowi.

Usuwanie zmarszczek w Warszawie

Oferujemy małoinwazyjną, ale skuteczną poprawę wyglądu skóry bądź też redukcję konkretnych niedoskonałości. Nasi specjaliści wykonują zabiegi bezpiecznie, poświęcając Pacjentom jednocześnie maksimum uwagi przed, w trakcie i po całej procedurze. Mają oni niezbędne przygotowanie oraz wiedzę na temat pielęgnacji skóry.

Zawsze kontaktujemy się z naszymi pacjentami po odbytym zabiegu, odpowiadamy na wszelkie pytania i służymy pomocą.
Zapraszamy

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu kilku minut lub umów wizytę na booksy.

Nazywam się Aleksandra Młot, jestem dyplomowanym kosmetologiem i właścicielem salonu Twoja Kosmetolog.

    Umów się na booksy
    Przejdź do booksy
    ul. Emilii Plater 47
    00-118 Warszawa Śródmieście
    © 2022 Twoja kosmetolog. Wszelkie prawa zastrzeżone