Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji substancji chemicznej powodującej przyspieszenie odnowy komórkowej. Po zabiegu skóra odzyskuje jędrność, rozjaśnia się.
Jest to alternatywa dla osób, które nie chcą decydować się na bardziej inwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, a cenią sobie tradycyjne rozwiązania kosmetologiczne.
Peeling chemiczny w zależności od zastosowanego produktu może mieć wiele zastosowań. Aplikacja kwasów pomaga w usunięciu wszelkiego rodzaju przebarwień i niedoskonałości, w redukcji rozszerzonych porów, zmarszczek, a także odbudowie warstwy hydrolipidowej czy leczeniu trądziku. Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów.
Peeling chemiczny to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetologicznych. Zawiera on substancje chemiczne, które pomagają uporać się z wieloma problemami skórnymi. W bezpieczny sposób możemy pozbyć się niedoskonałości, opóźnić procesy starzenia, jak też utrzymać skórę w zdrowej kondycji. W zależności od wybranych produktów, peelingi mogą złuszczyć naskórek albo zadziałać wyłącznie stymulująco i wzmacniająco. Zabieg możemy wykonać w obszarze: twarz, szyja, dekolt.
Na rynku istnieje wiele rodzajów i marek peelingów chemicznych. Najpopularniejsze z nich to np. peeling migdałowy i kwas glikolowy. W naszym salonie wychodzimy naprzeciw najbardziej wymagającym Klientom i oferujemy najbardziej innowacyjne i zaawansowane z nich. Dostosowane są one do pory roku, typu oraz potrzeb skóry.
W naszej ofercie znajdziecie peelingi chemiczne odpowiadające każdemu typowi cery oraz każdemu problemowi skórnemu. Każda marka, z którą współpracujemy, oferuje nam odmienne rozwiązania bazujące na zupełnie różnych składach kwasów. Wyselekcjonowaliśmy je na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń w pracy z każdym rodzajem skóry, wybierając te, które dawały najlepsze efekty.
Stosowane w naszym gabinecie peelingi chemiczne to:
PCA SKIN Sensi Peel – delikatna formuła peelingu zaprojektowana w celu terapii wrażliwej skóry. Peeling polega na wzmocnieniu oraz rozjaśnieniu skóry zniszczonej działaniem promieni UVA/UVB oraz skóry z przebarwieniami. Działa również przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo, zapobiega migracji bakterii, ale również stanowi doskonałą terapię skóry z trądzikiem różowatym i rumieniem utrwalonym.
PCA SKIN Ultra Peel – specjalna formuła peelingu przeznaczona do terapii skóry dojrzałej i odwodnionej. Pomocny jest w redukcji przebarwień posłonecznych, linii i głębszych zmarszczek, objawów fotostarzenia skóry i zmian trądzikowych. W zależności od ilości nałożonych warstw peelingu obserwuje się umiarkowane złuszczanie skóry, można też odczuwać delikatne pieczenie. Po zastosowaniu peelingu następuje znaczna poprawa gęstości i napięcia skóry, wzrost nawilżenia oraz wyrównanie kolorytu skóry. Skład: kwas TCA 10%, kwas mlekowy 24%, kwas alfa-liponowy, emblica, sylimaryna
PCA SKIN PEEL HYDROQUINONE FREE – ta zmodyfikowana wersja roztworu Jessnera stanowi idealne rozwiązanie dla skór delikatnych, o jasnym kolorycie, wrażliwych na działanie hydrochinonu. Zabieg umożliwia odblokowanie ujść gruczołów łojowych (pory), oczyszcza skórę trądzikową, rozjaśnia koloryt oraz spowalnia procesy starzenia.
Gen Factor Kwas Nikotynowy – nowa generacja MONOkwasów zmieniających pH skóry. Kwas nikotynowy może być wykonywany u osób o każdym typie cery, pomaga odbudować uszkodzenia skóry (mechaniczne, chemiczne, spowodowane promieniowaniem UV), wzmacnia regenerację skóry, nawilża, rozjaśnia przebarwienia, wykazuje właściwości przeciwświądowe i łagodzące stany zapalne skóry. Sprawdzi się w przypadku osób z trądzikiem różowatym czy nawet skór atopowych.
Gen Factor Kwas Kawowy – nowa generacja MONOkwasów. Kwas kawowy wykazuje silnie właściwości antyoksydacyjne oraz wspiera działanie antynowotworowe. Zabieg zapobiega powstawaniu przebarwień i rozjaśnia koloryt skóry. Wykazuje działanie sebostatyczne, więc sugerowany jest również dla skóry tłustej. Co najważniejsze, ma silne działanie anti-aging, niweluje drobne zmarszczki, stymuluje produkcje nowych włókien kolagenowych, zwiększa napięcie skóry i zmniejsza widoczność zmarszczek.
Gen Factor Kwas Rozmarynowy – nowa generacja MONOkwasów. Kwas rozmarynowy działa silnie antybakteryjnie, przeciwzapalnie, łagodząco na trądzik, usuwa zanieczyszczenia, likwiduje zaskórniki, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, reguluje wydzielanie sebum i zmniejsza zaczerwienienie skóry. Kwas delikatnie złuszcza naskórek, usuwając jego zrogowaciałą, martwą warstwę.
Gen Factor Kwas Huminowy – nowa generacja MONOkwasów. Oczyszcza skórę, redukuje rozszerzone pory, rozjaśnia przebarwienia, stymuluje krążenie, zwiększa nawilżenie i odżywienie skóry, redukuje rumień przy trądziku różowatym. Ze względu na łagodne działanie ściągające i przeciwzapalne mają zastosowanie w terapiach chorób zapalnych skóry: AZS, łuszczyca, liszajec. Ma on również działanie przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe.
ProXN Ph Solution – formuła preparatu oparta o glukonolakton i kwas azaleinowy. Unikalne połączenie kwasów o działaniu przeciwzapalnym zapewnia delikatny resurfacing skierowany szczególnie do terapii skór wrażliwych i zaburzonych chorobowo. Glukonolakton przyczyniają się do utrzymania odpowiedniej wilgoci w skórze. Kwas azaleinowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne i rozjaśniające.
PRX T33 – należy do kategorii peeling medyczny wykorzystywany w wielu problemach dermatologicznych. Łączy w sobie właściwości liftingująco – odmładzające, oczyszczające i wybielające. Unikalne połączenie kwasu TCA(kwas trójchlorooctowy) z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym zapewnia brak inwazyjności i klasycznego występowania efektu łuszczenia skóry. Daje on efekt silnego liftingu, świetlistej skóry. Może być wykonywany jako zabieg bankietowy.
Retix C Booster – to wielokierunkowa, odmładzająca terapia kosmetyczna, zapewniająca efekt „nowej skóry - baby skin” i jej odbudowę na poziomie komórkowym. Zabieg o szerokim spektrum działania anti-aging, redukujący przebarwienia i zmiany potrądzikowe, rozszerzone pory i zaskórniki. Występuje po nim intensywne złuszczanie skóry. Jest przeznaczony wyłącznie do wykonywania w okresie jesienno-zimowym. Przynosi widoczne rezultaty już po pierwszym zabiegu.
Melanoplus – stosowany miejscowo, intensywnie wybielający zmiany pigmentacyjne. Przeznaczony dla skór z hiperpigmentacją, melasmą, objawami fotostarzenia i nierównym kolorytem. Idealny jest także dla skór dojrzałych z licznymi plamami soczewicowatymi. Powoduje intensywne złuszczanie naskórka.
Jeśli borykasz się z poniższymi problemami skórnymi lub po prostu chcesz zadbać o zdrowy, promienny wygląd Twojej skóry, zapraszamy na konsultację na której nasz specjalista dobierze zabieg odpowiadający kondycji Twojej skóry i oczekiwaniom.
utrata jędrności skóry,
skóra łojotokowa,
skóra wrażliwa,
redukcja zmian potrądzikowych,
zmarszczki,
blizny potrądzikowe,
słaba elastyczność skóry,
skóra łojotokowa,
nadmierne działanie promieni słonecznych, uszkodzenie skóry,
rozjaśnienie przebarwień,
oczyszczenie skóry,
rozszerzone pory.
ciąża i karmienie piersią,
przerwanie ciągłości naskórka,
podrażnienia w miejscu zabiegowym,
choroby zakaźne,
aktywna infekcja organizmu,
aktywna opryszczka,
antybiotykoterapia,
immunosupresja
choroby autoimmunologiczne,
skłonność do tworzenia się bliznowców,
problem z gojeniem się ran,
niewyrównana cukrzyca,
terapia retinoidami (w przypadku niektórych kwasów)
radioterapia, chemioterapia, choroba nowotworowa,
alergia na dany składnik preparatu.
bezwzględna higiena miejsca iniekcji,
w dniu zabiegu należy unikać gorących kąpieli,
do czasu zagojenia skóry nie zaleca się korzystania z sauny, basenu,
do czasu zagojenia skóry nie zaleca się nadmiernej aktywności fizycznej (pot może spowodować infekcje),
w zależności od intensywności peelingu nie zaleca się nakładania makijażu od 24h do 7 dni po zabiegu (kwestia ustalana indywidualnie),
do czasu zagojenia skóry nie należy jej narażać na zimno (uprawianie sportów zimowych, długie spacery zimowe),
należy stosować ochronę przeciwsłoneczną SPF 50 na co dzień,
należy stosować pielęgnację regeneracyjną zaleconą przez zabiegowca,
w przypadku złuszczania naskórka – ZAKAZ jego zrywania/przyspieszania procesu złuszczania,
należy unikać drażniących produktów pielęgnacyjnych, kosmetyków,
nie należy używać produktów złuszczających / z retinolem do czasu wygojenia się skóry,
nie należy zażywać kąpieli słonecznych do miesiąca po zabiegu,
nie należy depilować miejsca zabiegowego do czasu pełnej regeneracji naskórka.
Wskazania
Jeśli borykasz się z poniższymi problemami skórnymi lub po prostu chcesz zadbać o zdrowy, promienny wygląd Twojej skóry, zapraszamy na konsultację na której nasz specjalista dobierze zabieg odpowiadający kondycji Twojej skóry i oczekiwaniom.
utrata jędrności skóry,
skóra łojotokowa,
skóra wrażliwa,
redukcja zmian potrądzikowych,
zmarszczki,
blizny potrądzikowe,
słaba elastyczność skóry,
skóra łojotokowa,
nadmierne działanie promieni słonecznych, uszkodzenie skóry,
rozjaśnienie przebarwień,
oczyszczenie skóry,
rozszerzone pory.
Przeciwwskazania
ciąża i karmienie piersią,
przerwanie ciągłości naskórka,
podrażnienia w miejscu zabiegowym,
choroby zakaźne,
aktywna infekcja organizmu,
aktywna opryszczka,
antybiotykoterapia,
immunosupresja
choroby autoimmunologiczne,
skłonność do tworzenia się bliznowców,
problem z gojeniem się ran,
niewyrównana cukrzyca,
terapia retinoidami (w przypadku niektórych kwasów)
radioterapia, chemioterapia, choroba nowotworowa,
alergia na dany składnik preparatu.
Jesteśmy specjalistami z długoletnim doświadczeniem w terapiach z użyciem peelingów, a ponadto korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych. Wpływa to znacząco na skuteczność naszych terapii.
Pamiętajmy jednak, że końcowe efekty uzależnione są od wielu czynników, m.in. od wyjściowego stanu i rodzaju skóry, liczby wykonanych zabiegów, przestrzegania zaleceń pozabiegowych, stosowania terapii skojarzonych. Czynniki, które wpływają na skuteczność, to także wiek, dieta, karnacja, tryb życia. Nie bez znaczenia będzie fakt poddania skóry promieniowaniu UV, rodzaj przyjmowanych leków, czy indywidualna reakcja organizmu.
Mocne strony zabiegu
natychmiastowe efekty, które z czasem ulegają wzmocnieniu,
możliwość regularnego wykonywania zabiegów, co wpływa na zdrowie, kondycję skóry i lepsze samopoczucie,
wygodna, bezpieczna forma radzenia sobie z każdym problemem skórnym,
mało inwazyjny, szybki, przyjemny zabieg,
możliwość wykonania niektórych peelingów w okresie letnim.
Peeling chemiczny – przebieg zabiegu
Przed rozpoczęciem całej procedury przeprowadzana jest wnikliwa konsultacja kwalifikująca pacjenta do zabiegu. Następnie nasz specjalista dobiera odpowiedni preparat na podstawie aktualnej kondycji skóry i oczekiwań klienta.
1. Przygotowanie - Osoba prowadząca zabieg przygotowuje skórę Pacjenta do nałożenia odpowiedniego peelingu.
2. Aplikacja peelingu - Na odpowiednio oczyszczoną skórę (np. peelingiem kawitacyjnym) nakładany jest peeling z zawartą w nim substancją o odpowiednim stężeniu i odpowiednim pH. Ilość warstw czy łączenia substancji chemicznych zależy od charakterystyki skóry pacjenta oraz rodzaju problemu, który chcemy zlikwidować przy pomocy zabiegu.
3. Indywidualnie dopasowany czas zabiegu - Peeling pozostaje na skórze od kilku do kilkunastu minut, co uzależnione jest także od stopnia i rodzaju problemu oraz właściwości skóry Pacjenta.
4. Etap końcowy - W zależności od wybranej procedury i indywidualnej reakcji skóry nakładamy silnie regenerujące, profesjonalne maski pozabiegowe lub żel z aktywnymi białkami i czynnikami wzrostu. Na koniec zabezpieczamy skórę kremem terapeutycznym.
Efekty peelingu zależą od rodzaju wybranego zabiegu – część z nich znajdą Państwo w opisach poszczególnych kwasów. Pacjenci są informowani o efektach zawsze przed zastosowaniem procedury i mogą w pełni świadomie zdecydować o wyborze zabiegu.
Wspólną cechą wszystkich peelingów to:
odnowa komórkowa,
usunięcie martwego naskórka,
nadanie skórze blasku,
usunięcie zanieczyszczeń,
rewitalizacja.
W zależności od wybranego peelingu są to: redukcja przebarwień, rozszerzonych porów, zniwelowanie każdego rodzaju trądziku, usunięcie zaskórników, złagodzenie stanów zapalnych, intensywne nawilżenie, poprawa gęstości i napięcia skóry, redukcja zmarszczek, spłycenie blizn, uregulowanie produkcji sebum, redukcja rumienia.
Ile trwa peeling chemiczny?
Procedura w zależności od wybranego rodzaju zabiegu trwa od 30 min do 1h.
Zalecenia po zabiegu:
bezwzględna higiena miejsca iniekcji,
w dniu zabiegu należy unikać gorących kąpieli,
do czasu zagojenia skóry nie zaleca się korzystania z sauny, basenu,
do czasu zagojenia skóry nie zaleca się nadmiernej aktywności fizycznej (pot może spowodować infekcje),
w zależności od intensywności peelingu nie zaleca się nakładania makijażu od 24h do 7 dni po zabiegu (kwestia ustalana indywidualnie),
do czasu zagojenia skóry nie należy jej narażać na zimno (uprawianie sportów zimowych, długie spacery zimowe),
należy stosować ochronę przeciwsłoneczną SPF 50 na co dzień,
należy stosować pielęgnację regeneracyjną zaleconą przez zabiegowca,
w przypadku złuszczania naskórka – ZAKAZ jego zrywania/przyspieszania procesu złuszczania,
należy unikać drażniących produktów pielęgnacyjnych, kosmetyków,
nie należy używać produktów złuszczających / z retinolem do czasu wygojenia się skóry,
nie należy zażywać kąpieli słonecznych do miesiąca po zabiegu,
nie należy depilować miejsca zabiegowego do czasu pełnej regeneracji naskórka.
Umów się na wizytę
Umów się na wizytę w gabinecie Twojej kosmetolog i pozwól nam pomóc Ci osiągnąć najlepszą wersję siebie!
Jesteśmy specjalistami z długoletnim doświadczeniem w terapiach z użyciem peelingów, a ponadto korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych. Wpływa to znacząco na skuteczność naszych terapii.
Pamiętajmy jednak, że końcowe efekty uzależnione są od wielu czynników, m.in. od wyjściowego stanu i rodzaju skóry, liczby wykonanych zabiegów, przestrzegania zaleceń pozabiegowych, stosowania terapii skojarzonych. Czynniki, które wpływają na skuteczność, to także wiek, dieta, karnacja, tryb życia. Nie bez znaczenia będzie fakt poddania skóry promieniowaniu UV, rodzaj przyjmowanych leków, czy indywidualna reakcja organizmu.
Mocne strony zabiegu
natychmiastowe efekty, które z czasem ulegają wzmocnieniu,
możliwość regularnego wykonywania zabiegów, co wpływa na zdrowie, kondycję skóry i lepsze samopoczucie,
wygodna, bezpieczna forma radzenia sobie z każdym problemem skórnym,
mało inwazyjny, szybki, przyjemny zabieg,
możliwość wykonania niektórych peelingów w okresie letnim.
Częstotliwość wykonywania peelingów uzależniona jest od ich rodzaju. Mieści się ona w przedziale od 1 do 6.
W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno peelingi medyczne, silnie złuszczające, w przypadku których wystarczy jeden zabieg do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów zabiegowych, jak i peelingi klasyczne, gdzie sugerowana jest konkretna ilość powtórzeń.
Bardziej szczegółowe informacje otrzymają Państwo, kontaktując się z naszym salonem oraz zawsze na miejscu w trakcie konsultacji.
Aby zabieg przebiegł bezpiecznie, warto zadbać oto, aby skóra nie była podrażniona. Zalecamy:
odstawić na trzy dni przed planowanym zabiegiem produkty drażniące skórę (retinol, kwasy, peelingi);
nie depilować miejsca zabiegowego przed planowanym zabiegiem;
unikać kąpieli słonecznych przed planowym zabiegiem.
Peeling chemiczny jest całkowicie bezbolesny. W przypadku niektórych kwasów można odczuwać pieczenie skóry – jest ono uzależnione od rodzaju wybranej terapii i indywidualnych predyspozycji klienta.
Definitywnie tak. Co decyduje o bezpieczeństwie zabiegu?
ODPOWIEDNIA KWALIFIKACJA DO ZABIEGU
Aby uniknąć powikłań, przede wszystkim należy odpowiednio zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Nasi specjaliści przeprowadzają przed wykonaniem każdego zabiegu wnikliwy wywiad, podczas którego wykluczane są wszelkie przeciwwskazania.
ODPOWIEDNIE WARUNKI HIGIENICZNE
W naszej klinice dbamy zarówno o Wasz komfort, jak również stosujemy się ściśle do zasad higieny. Spełniamy wszelkie sanitarne standardy.
CERTYFIKOWANE PREPARATY SPEŁNIAJĄCE WYMAGANIA ZASADNICZE ORAZ PRZEPISY PRAWA, NORMY, JAKOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA
Pracujemy tylko i wyłącznie na certyfikowanych preparatach, dedykowanych danym partiom skóry, które mają zgodność bezpieczeństwa CE.
WYKWALIFIKOWANA OSOBA PRZEPROWADZAJĄCA ZABIEG
Zabieg wykonuje dyplomowany kosmetolog z wykształceniem medycznym w zawodzie pielęgniarki.
Cena peelingu uzależniona jest od rodzaju wybranego zabiegu.
Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu kilku minut lub umów wizytę na booksy.
Nazywam się Aleksandra Młot, jestem dyplomowanym kosmetologiem i właścicielem salonu Twoja Kosmetolog.