Niedoskonałości na twarzy

Niedoskonałości na twarzy to problem, który dotyka zarówno osób nastoletnich, jak i dorosłych. Pojawienie się zmian skórnych w postaci m.in. zaskórników, stanów zapalnych czy przebarwień, może być spowodowane nie tylko zaburzeniami hormonalnymi, ale także szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Z niedoskonałościami cery można skutecznie walczyć, jednak należy robić to kompleksowo – zarówno od środka, jak i od zewnątrz, stosując odpowiednią pielęgnację.
Umów się na konsultację
Niedoskonałości na twarzy
Umów się na konsultację

Rodzaje niedoskonałości skóry

Zaskórniki – to zatkane pory skóry, powstające z obumarłych komórek naskórka oraz w wyniku nadmiernej produkcji łoju. Mogą one powodować powstawanie zmian skórnych i trądzik.
Rozszerzone pory – rozszerzone pory to poszerzone ujścia gruczołów łojowych, które widzimy jako wgłębienia na skórze; najbardziej doskwierają nam jednak w momencie, kiedy są zanieczyszczone; mogą zostać zatkane zarówno przez nadmiar sebum, jak i aplikowane na cerę kosmetyki.
Nadmiar sebum – nadmiar sebum powoduje błyszczenie oraz świecenie skóry, często można zauważyć również rozszerzone pory, drobne zmiany zapalne oraz zaskórniki otwarte i zamknięte; najczęściej problem dotyczy strefy T (czoło, nos, broda) oraz pleców i dekoltu.
Trądzik – trądzik to choroba skóry, która powoduje występowanie zmian skórnych, takich jak zaskórniki, krosty i pryszcze. Jest to często spowodowane przez nadmiar sebum, zatkanie porów i rozwój bakterii.
Rozszerzone naczynka – to naczynka krwionośne, które są szersze niż normalne i widoczne na powierzchni skóry. Mogą występować jako czerwone lub fioletowe plamy i są często spowodowane przez czynniki takie jak zmiany hormonalne, promieniowanie UV i starzenie się skóry.
Przebarwienia – są niczym innym jak nadmiarem naszego naturalnego pigmentu – czyli melaniny w danym obszarze skóry; nadprodukcja melaniny nadaje dotkniętym obszarom ciemniejszy wygląd niż skórze wokół, co prowadzi do nierównej pigmentacji – inaczej zwanej przebarwieniami.
Blizny – blizna powstająca w procesie gojenia to inaczej tkanka łączna, która zastępuje tkankę uszkodzoną; kształtuje się często w miejscu zranienia lub innego uszkodzenia skóry; powstająca w wyniku naprawy blizna nie ma prawidłowej budowy skóry ani naskórka.
Umów się na konsultację
Te składniki to:
kwas azaleinowy,
kwas salicylowy,
kwas glikolowy,
niacynamid,
kwasy AHA,
D-panthenol,
olejek z drzewa herbacianego,
ekstrakt z zielonej herbaty,
retinol.
Pamiętaj jednak, aby nie doprowadzić do przesuszenia skóry. Spowoduje to jeszcze intensywniejsze wydzielanie sebum. Skórę tłustą należy przede wszystkim nawilżać - odpowiednimi składnikami niekomedogennymi.

Jak pozbyć się wyprysków i innych niedoskonałości na twarzy?

Najpopularniejszymi sposobami na pozbycie się wyprysków, które często idą w parze z przebarwieniami, rozszerzonymi porami czy bliznami są zabiegi zarówno z zakresu kosmetologii, jak i medycyny estetycznej. A są nimi:

Peelingi chemiczne – jest to gama substancji chemicznych, które mają bezpośredni wpływ na przyspieszenie odnowy komórkowej naskórka; w zależności od wybranej substancji, peeling jest w stanie wpłynąć na natychmiastową redukcję rozszerzonych porów, wyciszenie stanów zapalnych spowodowanych trądzikiem, rozjaśnienie przebarwień, spłycenie blizn, a przede wszystkim na opóźnienie procesów starzenia. Peelingi znajdziecie pod nazwami: Clean&Glow, Anti-Age Exfoliation, Prxt33, Retix C Booster, Melanostop.

Połączenie kwasów z żelami modulującymi stan zapalny – jest to najczęściej wykorzystywany przez nas zabieg, który działa przeciwzapalnie; to połączenie zaawansowanych formuł kwasów z żelami, które zawierają białka (transferyny) dbające o prawidłowy przebieg stanu zapalnego. Znajdziecie go pod nazwą: Terapia trądzikowa lub Monokwasy Gen Factor pH.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni, zachęcamy do skorzystania z konsultacji, podczas której nasz specjalista dobierze odpowiednią terapię. Warto wiedzieć, że czasami kondycja skóry wymaga odpowiedniego przygotowania przed skorzystaniem z silnie przebudowujących zabiegów. Uważamy, że piękno zaczyna się od zdrowych podstaw, dlatego zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na regenerację, a dopiero potem na stymulację.

Jeśli umówiłeś się już na konkretny zabieg, lecz nie jesteś pewien czy będzie on odpowiedni, to bez obaw. Nasz specjalista przeprowadza obowiązkowy wywiad przed przystąpieniem do zabiegu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w trakcie konsultacji dokonamy jego zmiany.
Umów się na konsultację

Na jakie składniki kosmetyków i preparatów warto zwrócić uwagę w codziennej pielęgnacji skóry tłustej?

Te składniki to:
kwas azaleinowy,
kwas salicylowy,
kwas glikolowy,
niacynamid,
kwasy AHA,
D-panthenol,
olejek z drzewa herbacianego,
ekstrakt z zielonej herbaty,
retinol.
Pamiętaj jednak, aby nie doprowadzić do przesuszenia skóry. Spowoduje to jeszcze intensywniejsze wydzielanie sebum. Skórę tłustą należy przede wszystkim nawilżać - odpowiednimi składnikami niekomedogennymi.
Jesteśmy specjalistami z długoletnim doświadczeniem w terapiach z użyciem peelingów, a ponadto korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych. Wpływa to znacząco na skuteczność naszych terapii.

Pamiętajmy jednak, że końcowe efekty uzależnione są od wielu czynników, m.in. od wyjściowego stanu i rodzaju skóry, liczby wykonanych zabiegów, przestrzegania zaleceń pozabiegowych, stosowania terapii skojarzonych. Czynniki, które wpływają na skuteczność, to także wiek, dieta, karnacja, tryb życia. Nie bez znaczenia będzie fakt poddania skóry promieniowaniu UV, rodzaj przyjmowanych leków, czy indywidualna reakcja organizmu.

Mocne strony zabiegu

natychmiastowe efekty, które z czasem ulegają wzmocnieniu,
możliwość regularnego wykonywania zabiegów, co wpływa na zdrowie, kondycję skóry i lepsze samopoczucie,
wygodna, bezpieczna forma radzenia sobie z każdym problemem skórnym,
mało inwazyjny, szybki, przyjemny zabieg,
możliwość wykonania niektórych peelingów w okresie letnim.

Jakich kosmetyków używać przy cerze trądzikowej?

Pielęgnacja poszczególnych rodzajów skóry w każdym przypadku wygląda dość podobnie. Fakt – należy stosować różne składniki aktywne, ale etapy pielęgnacji wyglądają tak samo, czyli:

Rano:

mycie skóry delikatnym, niezmieniającym pH skóry żelem,
serum – najlepiej z antyoksydacją, czyli vit. C lub E,
krem z filtrem – lekki, nie powodujący zapychania gruczołów.

Wieczorem:

demakijaż płynem micelarnym,
oczyszczenie twarzy delikatnym żelem, żel do mycia twarzy nie powinien zmieniać pH skóry,
tonizacja w strefie T – może to być tonik kwasowy,
serum – nawilżające, o działaniu przeciwzapalnym, regulujące pracę gruczołów łojowych,
krem na noc – bogaty, odżywczy, jednocześnie dedykowany skórom tłustym.
Raz w tygodniu stosujemy peeling – ale tylko enzymatyczny (bez drobinek). Ten z drobinkami rozniesie bakterie, pogarszając stan skóry.
Dwa razy w tygodniu - maska głęboko oczyszczająca, np. z glinką białą, aloesem, węglem aktywnym. Ułatwi ona pozbycie się nadmiaru sebum.
Umów się na wizytę
Umów się na wizytę w gabinecie Twojej kosmetolog i pozwól nam pomóc Ci osiągnąć najlepszą wersję siebie!

Jak skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry?

Walka z niedoskonałościami skóry może być długotrwała i wymaga cierpliwości. Czasami nawet najdroższe kosmetyki nie sprawią, że niedoskonałości znikną po paru dniach. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by działać wielotorowo – niezależnie od tego, z jakim rodzajem defektu się borykamy, ważne jest działanie przeciwzapalne. Istnieje wiele skutecznych sposobów i nierzadko konieczne jest zastosowanie co najmniej kilku z nich, by osiągnąć pożądany efekt. Zmiany powinniśmy wprowadzić nie tylko w zakresie pielęgnacji, ale także trybu życia.
Brzmi skomplikowanie? Bez obaw. Nasi specjaliści, po wnikliwej konsultacji, przygotują dla Ciebie spersonalizowany Beauty Plan, w którym znajdziesz:
rozpisany plan terapii, zabiegów;
indywidualnie dobraną pielęgnację domową; otrzymasz gotowe linki do produktów wraz z opisem kolejności ich stosowania;
gdy z wywiadu wyniknie taka potrzeba, otrzymasz sugestie badań, jakie powinieneś wykonać, aby znaleźć przyczynę Twoich niedoskonałości;
informacje, jakie elementy stylu życia mogą negatywnie wpływać na stan Twojej skóry i co warto w nim zmienić;
kontakt do specjalistów, lekarzy, z którymi współpracujemy;
wiele przydatnych kosmetycznych rad, które zmienią kondycję Twojej skóry i samopoczucie.
Nasze wieloletnie doświadczenie pokazało, że tylko holistyczne podejście do problemów skórnych jest w stanie zagwarantować nam zadowalające efekty. Warto również pamiętać o zabiegach przypominających. Po paru miesiącach od ukończonej terapii warto wykonać jeden zabieg z serii, aby nie dopuścić do odnowienia starych niedoskonałości.

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu kilku minut lub umów wizytę na booksy.

Nazywam się Aleksandra Młot, jestem dyplomowanym kosmetologiem i właścicielem salonu Twoja Kosmetolog.

    Umów się na booksy
    Przejdź do booksy
    ul. Emilii Plater 47
    00-118 Warszawa Śródmieście
    © 2022 Twoja kosmetolog. Wszelkie prawa zastrzeżone